EU PRO+

Одлука о буџету општине Дољевац за 2022. годину

Програм рада буџетске инспекције за 2021

Планови рада и извештаји о раду

План рада комуналне инспекције за 2022. годину

Извештај о раду инспектора за заштиту животне средине за 2019. годину

Извештај о раду комуналног инспектора за 2019. годину

План рада грађевинске инспекције за 2019. годину

ЈАВНИ ПОЗИВ ЗА ОСТВАРИВАЊЕ ПРАВА КОРИШЋЕЊА БЕЗ ПЛАЋАЊА НАКНАДЕ ПОЉОПРИВРЕДНОГ ЗЕМЉИШТА У ДРЖАВНОЈ СВОЈИНИ НА ТЕРИТОРИЈИ ОПШТИНЕ ДОЉЕВАЦ ЗА 2023. ГОДИНУ

У складу са Законом о пољопривредном земљишту (“Службени гласник РС”, број 62/06,65/08-др закон, 41/09, 112/2015, 80/17 и 95/18-др закон) и Правилником о условима и поступку давања у закуп и на коришћење пољопривредног земљишта у државној својини (“Службени гласник РС”, број 16/2017, 111/2017, 18/2019, 45/2019, 3/2020, 25/2020, 133/20 и 63/21), Комисија за израду предлога Годишњег програма заштите, уређења и коришћења пољопривредног земљишта на територији општине Дољевац за период од 2023.до 2026. године (у даљем тексту: Комисија), расписује јавни позив којим обавештава:

• образовнe установe - школe, стручнe пољопривреднe службe и социјалнe установe да им се може дати на коришћење површина пољопривредног земљишта у државној својини која је примерена делатности којом се баве, а највише до 100 хектара;
  • високообразовнe установe - факултетe и научнe институтe чији је оснивач држава и установe за извршење кривичних санкција да им се може дати на коришћење површина пољопривредног земљишта у државној својини која је примерена делатности којом се баве, а највише до 1.000 хектара;
  • правнa лицa у државној својини регистрована за послове у области шумарства;

да доставе потребну документацију ради остваривања коришћења без плаћања накнаде пољопривредног земљишта у државној својини на територији општине Дољевац за 2023. годину до 31.октобра 2022. године.

Потребна документација:

1. Захтев за остваривање бесплатног коришћења без плаћања накнаде потписан од стране одговорног лица;
  2. Акт о оснивању установе, односно извод из привредног регистра за правно лице (не старији од шест месеци) којим се доказује да је оснивач Република Србија, аутономна покрајина или јединица локалне самоуправе;
  3. Изјашњење надлежног министарстава за послове науке, просвете, социјалне заштите, пољопривреде, односно правде из ког се може утврдити правни статус подносиоца захтева ради утврђивања испуњености услова за оставaривање права на коришћење земљишта без накнаде.

Подносиоци захтева достављају потребну документацију из овог јавног позива, у неовереним копијама које морају бити читљиве, при чему Комисија, задржава право да у случају потребе затражи достављање оригинала или оверене копије достављене документације.

Образац захтева може се преузети сваког радног дана од 7 до 15 часова, у просторијама Одељења за привреду и финансије Општинске управе општине Дољевац, Улица: Николе Тесле, бр. 121, I спрат, канцеларијa 11 или са сајта www.opstinadoljevac.rs .

Рок за достављање захтева и потребне документације из овог јавног позива је 31. октобар 2022. године. Захтев приспео по истеку датума одређеног у овом јавнoм позиву сматраће се неблаговременим и Комисија ће га вратити подносиоцу неотворен.

Захтев са потребном документацијом се подноси непосредно на писарници општине Дољевац или поштом, у затвореној коверти са назнаком на предњој страни: „Право коришћења пољопривредног земљишта у државној својини без плаћања накнаде за 2023. годину“ за Комисију за израду предлога Годишњег програма заштите, уређења и коришћења пољопривредног земљишта на територији општине Дољевац, на адресу: Одељење за привреду и финансије, Општинске управе општине Дољевац, 18410 Дољевац, ул. Николе Тесле, бр. 121. На полеђини коверте наводи се назив и адреса подносиоца захтева.

Контакт особа за све информације у вези са овим јавним позивом је начелник Одељења за привреду и финансије дипл.оецц. Јовица Пешић, телефон: 018/4810-054 или лично у просторијама Одељења за приведу и финансије, Општинске управе општине Дољевац, 18410 Дољевац, Улица: Николе Тесле, бр.121, I спрат, канцеларија 11.

Овај јавни позив објављен је на интернет страници општине Дољевац: www.opstinadoljevac.rs, огласној табли општине Дољевац и огласним таблама месних канцеларија.

Линкови за преузимање:

Jавни позив