Програм рада буџетске инспекције за 2021

О Дољевцу

Подручје општине Дољевац, налази се у југоисточном делу Србије на северу Лесковачке котлине захватајући северне, западне и јужне обронке Селечевице.

Општина Дољевац простире се на плодној алувијалној равни Јужне Мораве и доњих токова Топлице, Југбогдановачке и Пусте реке. Овај простор је уједно и најнижи део Лесковачке котлине, где су надморске висине између 188 м (кота истека Ј. Мораве са територије Општине) и 805 м (врх Црно Језеро).

Рељеф карактерише комбинација брдско-планинског у средишњем и источном делу и равничарског у осталим деловима општине.
Административно, заједно са општинама Алексинац, Сврљиг, Ражањ, Мерошина и Гадзин Хан и подручјем града Ниша припада Нишавском округу.

Општина Дољевац, са површином од 121 км2 и 19.561 становника, по попису 2002 године је једна од шест општина на подручју Нишавског округа. По величини територије је на последњем, а по броју пољопривредних површина и густини насељености на другом месту у округу.

Административно подручје општине Дољевац чине 16 насеља:

• Белотинац
  • Перутина