Програм рада буџетске инспекције за 2020

Општинска управа

Општинска управа:

1) припрема нацрте прописа и других аката које доноси Скупштина општине, председник Општине и Општинско веће;
2) извршава одлуке и друге акте Скупштине општине, председника Општине и Општинског већа;
3) решава у управном поступку у првом степену о правима и дужностима грађана, предузећа, установа и других организација у управним стварима из надлежности Општине;
4) обавља послове управног надзора над извршавањем прописа и других општих аката Скупштине општине;
5) извршава законе и друге прописе чије је извршавање поверено општини;
6) обавља стручне и друге послове које утврди Скупштина општине, председник Општине и Општинско веће;
7) доставља извештај о свом раду на извршењу послова из надлежности Општине и поверених послова, председнику Општине, Општинском већу и Скупштини општине по потреби, а најмање једном годишње.

Организација, делокруг и начин рада Општинске управе општине Дољевац уређена су Одлуком о општинској управи општине Дољевац, коју доноси Скупштина општине. У Општинској управи општине Дољевац образоване су следеће унутрашње организационе јединице:
1. Одељење за привреду и финансије
2. Пореско одељење
3. Одељење за општу управу и ванпривредне делатности
4. Служба правне помоћи
У оквиру основних организационих јединица образују се унутрашње организационе јединице као одсек, група и канцеларија и то:
- У оквиру Одељења за привреду и финансије, Одсек за урбаниизам , просторно
планирање, грађевинске и инспекцијске послове, Канцеларија за локални економски развој и група за буџет, трезор и финансијске послове.
- У оквиру Одељења за општу управу и ванпривредне делатности, Одсек за
скупштинске послове, послове општинског већа и њихових радних тела и Канцеларија за младе.