Програм рада буџетске инспекције за 2020

Планови рада и извештаји о раду

Годишњи план просветне инспекције

Извештај о раду просветне инспекције за 2019. годину

План рада просветне инспекције за 2020. годину

План рада грађевинског инспектора за 2020. годину

Извештај о раду грађевинског инспектора за 2019. годину

План рада пореске инспекције за 2020. годину

План рада пореске инспекције за 2019. годину

План рада инспекције за заштиту животне средине за 2020. годину

План рада комуналне инспекције за 2020. годину

Извештај о раду инспектора за заштиту животне средине за 2019. годину

Извештај о раду комуналног инспектора за 2019. годину

План рада грађевинске инспекције за 2019. годину

Извештај о раду грађевинског инспектора за 2018. годину

План рада грађевинске инспекције за 2018. годину

Извештај о раду комуналног инспектора за 2017. годину

Извештај о раду инспектора за заштиту животне средине за 2017. годину

План рада комуналне инспекције за 2018. годину

План рада инспекције за заштиту животне средине за 2018. годину

Извештај о спроведеној јавној расправи о нацрту Плана развоја општине Дoљевац 2021 – 2029

На основу члана 8. Одлуке о врстама прописа које доноси Скупштина општине Дољевац за које је обавезна јавна расправа и поступку и начину спровођења јавне расправе („Службени лист Града Ниша“, број 52/18)

Општинска управа општине Дољевац – Одељење за привреду и финансије дана 13.11.2020. године сачинилo је

ИЗВЕШТАЈ О СПРОВЕДЕНОЈ ЈАВНОЈ РАСПРАВИ О НАЦРТУ ПЛАНА РАЗВОЈА ОПШТИНЕ ДOЉЕВАЦ 2021 – 2029

Одељење за привреду и финансије на основу члана 4. став 1. алинеја 5. Одлуке о врстама прописа које доноси Скупштина општине Дољевац за које је обавезна јавна расправа и поступку и начину спровођења јавне расправе („Службени лист Града Ниша“, број 52/18), објавило је јавни позив  о спровођењу јавне расправе о Нацрту плана развоја општине Дoљевац 2021 – 2029 године.

Јавна расправа је одржана дана 13.11.2020. године  у временском интервалу  од 10,00 до 12,00 часова у сали Скупштине општине Дољевац.

Отворени састанак представника надлежних органа општине са представницима јавних служби, јавних предузећа и представницима удружења грађана почео је у 10,00 часова, а са заинтересованим грађанима и представницима месних заједница и новинарима у 11,00 часова.

Председник Координационог тима за израду Плана развоја општине Дољевац, у уводном излагању је образложио да је нацрт Плана развоја општине Дољевац за период 2021 – 2029 године резултат заједничког рада Координационог тима за израду Плана развоја општине Дољевац и представника ДОО „Центар за пословну и иновациону политику“ Ниш, израђена уз сугестије Радних група за тематске области локалног економског развоја, друштвеног развоја и заштите животне средине, а у складу са Смерницама за израду планова развоја јединица локалне самоуправе Републичког секретаријата за јавне политике Владе Републике Србије.

Представник ДОО „Центар за пословну и иновациону политику“ Ниш, проф. др Милош Милованчевић је презентовао нацрт Плана развоја општине Дољевац за период 2021 – 2029 године. У презентовању нацрта бразложио је фазе израде Плана развоја општине Дољевац,  визију општине Дољевац, три развојна правца ( економски развој, друштвени развој и животну средину), развојне правце, мере за све развојне правце и везу са циљевима одрживог развоја.

Учешће у расправи узели су, начелник Одељења за привреду и финансије, координатор Канцеларије за локални економски развој, представници месних заједница и присутни грађани.

Након одржане презентације нацрта присутни учесници у јавној расправи нису имали примедбе и сугестије на нацрт Плана развоја општине Дољевац за период 2021 – 2029 године.

Број: 06-37

У Дољевцу 13.11.2020. године

ОДЕЉЕЊЕ ЗА ПРИВРЕДУ И ФИНАНСИЈЕ

*Прилог