Листa вредновања и рангирања пријављених пројеката (верске заједнице)

У складу са Правилником о критеријумима и поступку доделе средстава црквама и верским заједницама број 400-168 од 04.10.2018. године и Јавним  конкурсом за доделу средстава црквама и верским заједницама  из буџета општине Дољевац у 2019. години објављеног дана 01.04.2019. године на сајту општине www.opstinadoljevac.rs, Комисија је утврдила  Листу вредновања и рангирања пријављених пројеката.

Комисија је констатовала да је на Јавни конкурс пристигло   6   благовремена пријава, у складу са захтевима и критеријумима  који су наведени у тексту Јавног конкурса  и смерницама за подносиоце предлога пројеката  који се пријављују на Јавни конкурс.

Након оцене приајвљених пројеката, на седници одржаној  22.04.2019. године, Комисија  је утврдила

Листу вредновања и рангирања

Пројекат „Изградња Српске Православне Цркве у селу Русна, општина Дољевац“, подносиоца Српске Православне Црквене општине Брестовац,

Износ одобрених средстава   500.000,00 динара.

Пројекат: „Доградња и реконструкција улаза у Храм Светог Романа у Белотинцу“, подносиоца Српске Православне Црквене општине Белотинац-Храм Св. Романа,

Износ одобрених средстава   100.000,00 динара.

Пројекат: „Адаптација подова стамбеног простора парохијског дома у Пуковцу“,  подносиоца Српске православне цркве-Епархије Нишке-Црквене општине Пуковац,

Износ одобрених средстава   100.000,00 динара.

Пројекат: Санација Храма Свете Петке у Кнежици, општина Дољевац, кп. Бр. 456, КО Кнежица“, подносиоца Српске Православне Црквене  општине Ћурлина,

Износ одобрених средстава   100.000,00 динара.

Пројекат: „Санација Храма Свете Петке у Орљану“, подносиоца Српске Православне Црквене општине Орљане,

Износ одобрених средстава   100.000,00 динара.

Пројекат: „Санација Храма Св. Архангела Гаврила у Кочану“, подносиоца Српске Православне Црквене општине Кочане,

Износ одобрених средстава   100.000,00 динара.

На Листу вредновања и рангирања пријављених пројеката,  учесници конкурса имају право приговора у року од три дана од дана њеног објављивања. Одлуку  о приговору  конкурсна Комисија доноси у року од 15 дана од дана њеног објављивања. Право приговора не задржава извршење Решења  о избору пројеката за доделу  средстава  за суфинансирање програма и пројеката.