ИЗВЕШТАЈ О СПРОВЕДЕНОЈ ЈАВНОЈ РАСПРАВИ О НАЦРТУ ОДЛУКЕ О УТВРЂИВАЊУ ПРОСЕЧНИХ ЦЕНА КВАДРАТНОГ МЕТРА НЕПОКРЕТНОСТИ ЗА УТВРЂИВАЊЕ ПОРЕЗА НА ИМОВИНУ ЗА 2024. ГОДИНУ НА ТЕРИТОРИЈИ ОПШТИНЕ ДОЉЕВАЦ

На основу члана 9. Одлуке о врстама прописа које доноси Скупштина општине Дољевац за које је обавезна јавна расправа и поступку и начину спровођења јавне расправе („Службени лист Града Ниша“, број 52/18), Пореско одељење дана 25.10.2023. године сачинилo је

Пореско одељење на основу члана 4. став 1. алинеја 5. Одлуке о врстама прописа које доноси Скупштина општине Дољевац за које је обавезна јавна расправа и поступку и начину спровођења јавне расправе („Службени лист Града Ниша“, број 52/18) објавило је јавни позив о спровођењу јавне расправе о Нацрту Одлуке о утврђивању просечних цена квадратног метра непокретности за утврђивање пореза на имовину за 2024. годину на територији општине Дољевац.

Нацрт Одлуке о утврђивању просечних цена квадратног метра непокретности за утврђивање пореза на имовину за 2024. годину на територији општине Дољевац израдило је Пореско одељење.

Јавна расправа је одржана дана 20.10.2023. године у временском интервалу од 13,00 до 15,00 часова у сали Скупштине општине Дољевац.

У јавној расправи учествовали су руководилац Пореског одељења, представници месних заједница са територије општине Дољевац, радници Општинске управе општине Дољевац и заинтересовани грађани.

Упознати са Нацртом Одлуке о утврђивању просечних цена квадратног метра непокретности за утврђивање пореза на имовину за 2024. годину на територији општине Дољевац присутни грађани затражили су да се образложи разлог доношења Одлуке о утврђивању просечних цена квадратног метра непокретности за утврђивање пореза на имовину за 2024. годину на територији општине Дољевац. Руководилац Пореског одељења образложила је да је правни основ за израду Одлуке: члан 6. Ст.5. до 7 и чл. 7а. Ст.2 Закона о порезима на имовину („Службени гласник РС“, број 26/01...22/21). Рукоодиац Пореског одељења је упознала присутне да су просечне цене непокретности утврђене на основу промета у периоду од 01.10.2022. године до 30.09.2023. године. Даље је навела да за непокретности за које није било бар 3 промета у зони и пограничним зонама, да су коришћене цене на основу којих су утврђиване пореске основице у текућој години.

Након образложења нацрта присутни учесници у јавној расправи нису имали примедбе и сугестије на Нацрт Одлуке о утврђивању просечних цена квадратног метра непокретности за утврђивање пореза на имовину за 2024. годину на територији општине Дољевац.

РУКОВОДИЛАЦ ПОРЕСКОГ ОДЕЉЕЊА