Email
Register

Turizam i ugostiteljstvo

Turisti?ko-etnoloko selo

253. Turisti?ko-etnoloko selo

Rec je o revitalizaciji napustenog primorskog i etnografsko-gradevinski zanimljivog sela u turisticko--ugostiteljske svrhe, nizom smestajnih, ugostiteljskih, zabavno-rekreativnih, trgovackih i drugih sadrzaja. Na osnovu sasvim konkretnog primera, program je elabo­riran kao deonicko drustvo preduzetnika sa vlasnicima nekretnina. Inace, moze se realizovati na celom primorju i ostrvima s vecim brojem potpuno napustenih sela i zaseoka, ako postoji mogucnost jeftine gradnje potrebne infrastrukture (putevi, voda, struja, telefon i si.), i to na mestima gde postoje mogucnosti povoljnih aranzmana s vlasnicima neKretnina. Profitabilnost programa umnogome zavisi od mogucnosti produzenja i/ili povecanja vansezonskog poslovanja (predvideli smo 90 dana u sezoni i 90 dana rada van sezone), agencijskih veza, uspesnosti, strucnosti i kvaliteta radnika, asortimana i kvaliteta usluga, kao i uspesnosti svih promotivnih aktivnosti.

Osnovni podaci o biznis planu

Velicina zemljista i prostora

25.000 m2 otvorenog prostora (dvorista, putevi, vrtovi si.), 20 stambenih (1.500 m2) i 25 okucnica (1.000 m2) objekata, 1 crkvica-kapela, 2 seoska objekta

Broj radnika

stalnih 32 (glavni i 3 pomocna menadzera, 3 administrativna, 16 hotelsko-ugostiteljskih, 3 trgovacka i 6 pomocnih radnika), kao i veci broj radnika razlicitih profila (sezonski)

Ulaganje kapitala

2.550.000 (renoviranje objekata 43,14%, uredenje javnih povrsina 11,76%, infrastruktura 9,80%, namestaj i oprema 29,41%, prevozna sredstva 3,92%, ostalo 1,96%)

Period izvrsenja

oko 1,5 godine

Rok povratka kapitala

4 godine i 5 meseci

Godisnja bruto dobit

897.000

Bruto dobit po 1 investicija

0,35

Opširnije

Jednodnevna turisti?ka krstarenja

252. Jednodnevna turisti?ka krstarenja

Idejno resenje broda za jednodnevna turisticka krstarenja kapaciteta 120 putnika i brzine do 20 cvorova, vec je izradeno u jednom 'domacem" brodogradilistu. Brod je projektovan u skladu sa preporukama dobijenim anketiranjem turistickih preduzeca koja se bave arganizovanjem turistickih krstarenja. Makrolokacija je obalno podrucje receptivno-turistickih zemalja. Profitabilnost programa uveliko se povecava prodajom pica na brodu i pruzanjem usluga prevoza putnika van sezone. Osim toga, kao kriticni elementi pojavljuju se i asortiman, kvalitet i cene usluga, atraktivnost ruta krstarenja, kvalitet zaposlenog osoblja i uspesnost promocije.

Osnovni podaci o biznis planu

Velicina prostora

brod za 120 putnickih mesta

Broj radnika

3

Ulaganje kapitala

750.000

Period izvrsenja

10 do 12 meseci

Rok povratka kapitala

sredina 5. sezone

Godisnja bruto dobit

169.500

Bruto dobit po 1 investicija

0,23

Opširnije

Adaptirani hotel tre?e kategorije

251. Adaptirani hotel tre?e kategorije

Kao primer je uzet hotel visoke B kategorije (***) s :elogodisnjim poslovanjem, koji je adaptiran. Hotel ima 55 dvokrevetnih soba, s kupatilima, odnosno 110 kreveta. Uz ostale sadrzaje notel raspolaze sa 260 -estoranskih mesta. Godisnje iskoriscenje kapaciteta znosi 80%. Pretpostavka za proveru programa je sme-staj hotela na obali, pozeljno u manjem turistickom mesni s poznatim imidzom. Mesto ili okolina treba da budu turisticki atraktivni i van glavne sezone. Osim jpste drzavne i politicke situacije, kao kriticni elementi pojavljuju se sposobnost preduzetnika, kvalitet zaposlenog osoblja, asortiman i kvalitet usluga i uspesnost promotivnih aktivnosti.

Osnovni podaci o biznis planu

Velicina prostora

1.500 m2 - adaptacija postojeceg objekta

Broj radnika

24 stalna (20 KV, 4 NKV), 2 sezonska

Ulaganje kapitala

500.000 (adaptacija 70%, oprema 21%, ostalo 9%)

Period izvrsenja

6 do 8 meseci

Rok povratka kapitala

2 godine i 1 mesec

Godisnja bruto dobit

443.000

Bruto dobit po 1 investicija

0,87

Opširnije

Restoran prve kategorije

250. Restoran prve kategorije

Restoran je prve kategorije (****) i tokom cele godine pruza usluge ishrane i pica. Gostima se nudi 120 stolova u zatvorenom prostoru, 225 stolova na terasi i 55 stolova u ostalim prostorijama (u baru i si.). Rec je o vec uhodanom restoranu u sredistu turistickog mesta na primorju, koji zbog starosti treba temeljno adaptirati. Kvalitet poslovanja zavisi od broja i vrste turista u turistickom mestu, pa su kriticni elementi programa drzavna i politicka stabilnost u regiji i zemlji, a takode i strucnost i sposobnost preduzetnika i zaposlenog osoblja, asortiman, kvalitet i, donekle, cene usluga, kao i uspesnost promocije.

Osnovni podaci o biznis planu

Velicina prostora

1.000 m2 - adaptacija postojeceg objekta

Broj radnika

15 stalnih (10 KV, 5 NKV), 4 sezonska

Ulaganje kapitala

250.000 (adaptacija 70%, oprema 23%, ostalo 7%)

Period izvrsenja

3 do 4 meseca

Rok povratka kapitala

1 godina i 1 mesec

Godisnja bruto dobit

367.500

Bruto dobit po 1 investicija

1,47

Opširnije

Restoran druge kategorije

249. Restoran druge kategorije

Izabran je primer restorana u kome se gostima svakodnevno nude najmanje dva jelovnika (10 jela a la carte) i 10 kvalitetnih vrsta vina. Adaptira se postojeci objekat. Restoran ima trpezariju sa 50 mesta za sedenje, tocionik, kuhinju, magacin, sanitarne cvorove, ulazni pretprostor i komunikacije. Moze se podjednako smestiti u primorskim i kontinentalnim turistickim podrucjima, kao i u vecim naseljenim mestima i gradovima. Profitabilnost se moze povecati specificnom ponudom, stvaranjem sopstvenog imidza i stalnim kvalitetom usluga.

Osnovni podaci o biznis planu

Velicina prostora

100 m2 - adaptacija postojeceg objekta

Broj radnika

5 (4 KV, 1 NKV)

Ulaganje kapitala

75.000 (adaptacija 33%, oprema 53%, ostalo 14%)

Period izvrsenja

2 do 3 meseca

Rok povratka kapitala

2 godine i 9 mesec

Godisnja bruto dobit

30.000

Bruto dobit po 1 investicija

0,40

Opširnije

Agencija za iznajmljivanje jedrilica i jahti

248. Agencija za iznajmljivanje jedrilica i jahti


Usluge ove agencije namenjene su svim onim zaljubljenicima mora koji nemaju sopstveno plovilo i onima koji ga imaju, ali je usidreno u nekoj dalekoj luci, a rado bi krstarili duz obale i ostrva, i to u vreme turisticke sezone (maj - oktobar). Agencija je smestena blizu elitnijih turistickih sredista primorskog podrucja, dakle, u marinama ili drugim mestima sa mogucnoscu iznajmljivanja vezova. Uspesnost poslovanja uveliko zavisi od ostvarivanja stalne saradnje sa slicnim turistickim agencijama, kao i nautickih klubova na turistickim trzistima. Dakle, uspesnost promocije, odnosno velicina i kvalitet traznje, s jedne, a asortiman i kvalitet plovila, kao i cene usluga, s druge strane, kriticni su elementi ovog programa. U slucaju znatnijeg povecanja traznje za uslugama ove agencije, nuzno je povecanje obima programa, pri cemuje povecanje profitabilnosti srazmerno dodatnim ulaganjimajedrilice (zakupnina za nove jedrilice).

Osnovni podaci o biznis planu

Velicina prostora

10 m2 zatvorenog prostora, 10 dvostrukih vezova u marini - varijanta iznajmljivanja

Broj radnika

4 (preduzetnik, agent, 2 radnika za odrzavanje plovila)

Ulaganje kapitala

45.500 (zakupnina za vezove 93,54%, zakupnina za prostor 3,16%, uredenje, oprema i ostalo 3,29%)

Period izvrsenja

3 do 5 meseci

Rok povratka kapitala

sredina 1. sezone

Godisnja bruto dobit

102.250

Bruto dobit po 1 investicija

2,25

Opširnije

Seoski turizam (celogodinji)

247. Seoski turizam (celogodinji)

Rec je o celogodisnjem pruzanju usluga smestaja i ishrane u adaptiranom delu seoskog domacinstva za admor prve kategorije. Deo seoskog domacinstva, koji je ureden za potrebe seoskog turizma, sluzi za smestaj i ishranu gostiju koji provode godisnji odmor na selu. Vlasnik seoskog domacinstva priprema i posluzuje tiranu i pice i stara se o ciscenju prostorija i zameni posteljine. Izabrani primer odnosi se na seosko domacinstvo sa pet dvokrevetnih soba prve kategorije, s pratecim prostorijama, koje se godisnje iznajmljuju 200 dana. Profitabilnost bi se mogla povecati vecim brojem dana koriscenja. Prednost ima planinsko i brdsko-planinsko podrucje. Mikrolokacija zavisi od zdrave 3koline, blizine turistickih atrakcija, kao i
komunalne i drustvene infrastrukture, posebno kvalitetnih saobracajnica.

Osnovni podaci o biznis planu

Velicina prostora

150 m2 neto povrsine

Broj radnika

vlasnik i potreban broj ukucana

Ulaganje kapitala

45.000 (adaptacija 67%, oprema 26%, ostalo 7%)

Period izvrsenja

2 do 3 meseca

Rok povratka kapitala

1 godina i 9 meseci

Godisnja bruto dobit

30.500

Bruto dobit po 1 investicija

0,68

Opširnije

Specijalizovana turisti?ka agencija

245. Specijalizovana turisti?ka agencija

pecina turistickih agencija bavi se organizovanjem ruristickih putovanja i izleta, razlicitim oblicima oiristicke zabave, prehranom i organizovanjem boravka :urista, iznajmljivanjem vozila, camaca i drugih saobracajnih sredstava, pruzanjem usluga turistickih vodica, davanjem turistickih informacija, prodajom raznih karata, turisticke literature, prospekata, vodica, suvenira, ulaznica za sportske, kulturne i druge priredbe i si. Ipak, sve vise se oseca potreba za uzom specijalizacijom turistickih agencija, na primer za tzv. izletnickim, seoskim, ucenickim, studentskim, radnickim, zdravstvenim, sportskim, kongresnim, nautickim, praznicnim, verskim i zimsko-letnjim turizmom i si. Ovde smo elaborirali turisticku agenciju s pretezno avanturistickim aranzmanima (splavarenje, speleologija, letenje zmajevima, balonima, avionima, jedrilicama i drugim letelicama, padobranstvo, ronilastvo, planinarenje, posete ratnim podrucjima i slicni "opasni" prohtevi potencijalnih klijenata).

Osnovni podaci o biznis planu

Velicina prostora

40 m2 - varijanta unajmljivanja

Broj radnika

4 stalno zaposlena (preduze-tnik i 3 turisticka radnika razlicitih struka) kao i potreban broj honorarnih vodica i spoljnih saradnika

Ulaganje kapitala

24.500 (godisnja za­kupnina 8,16%, uredenje prostora i name-staj 20,41%, kancelarijaska oprema 14,29%, automobil 51,02%, ostalo 6,12%)

Period izvrsenja

2 do 3 meseca

Rok povratka kapitala

1 godina i 1 mesec

Godisnja bruto dobit

32.000 (bez hono­rara spoljnih saradnika)

Bruto dobit po 1 investicija

1,29

Opširnije

Kafe-bar

244. Kafe-bar


Kafe-bar je ugostiteljski objekat u kojem se pripremaju i posluzuju napici i pica, topli i hladni sendvici, poslastice, voce i industrijski proizveden sladoled. Sastoji se od prostorije za posluzivanje, s tocionikom, sanitarnog cvora za osoblje i goste, kao i prirucnog skladista. Mikrolokacija zavisi pesackih tokova stanovnistva. Racun je izveden za adaptirani postojeci objekat. Kriticni elementi programa su izbor mikrolokacije, kvalitet, asortiman i cene usluga, kvalitet osoblja i sposobnost preduzetnika, kao i uspesnost svih oblika promocije.

Osnovni podaci o biznis planu

Velicina prostora

50 m2 - adaptirani postojeci objekat

Broj radnika

2 (2 KV)

Ulaganje kapitala

40.000 (adaptacija 44%, oprema 44%, ostalo 12%)

Period izvrsenja

2 do 3 meseca

Rok povratka kapitala

2 godine i 3 mesec

Godisnja bruto dobit

20.000

Bruto dobit po 1 investicija

0,50

Opširnije

Usluge smetaja u adaptiranim sobama tre?e kategorije

243. Usluge smetaja u adaptiranim sobama tre?e kategorije


Gradske sobe za iznajmljivanje daju se gostima na koriscenje cele godine. Gostima sobe sluze pretezno za nocenje tokom 1 do 3 dana. Vlasnik se stara o ciscenju soba i zamenu posteljine u propisanim vremenskim razmacima, zavisno od kategorije. Izabrani primer odnosi se na dve dvokrevetne sobe, s kupatilom, WC-om i hodnikom, sa opremom trece kategorije (**), koje se godisnje iznajmljuju 200 dana. Adaptira se deo postojeceg stana, pa su troskovi investicija srazmerno niski. Adaptacija se moze prosiriti i na drugi deo stana. Program zavisi od ekonomske stabilnosti i uslova oporezivanja. Ovakva turisticka ponuda je narocito pogodna u velikim gradovima, kao i poslovnim i gradskim sredistima.
Mikrolokacija zavisi od blizine poslovnog sredista grada, javnih parkiralista i stanica javnog saobracaja.

Osnovni podaci o biznis planu

Velicina prostora

25 m2 neto povrsine

Broj radnika

vlasnik (spremacica)

Ulaganje kapitala

4.500 (adaptacija 60% oprema 30%, ostalo 10%)

Period izvrsenja

2 do 3 meseca

Rok povratka kapitala

11 meseci

Godisnja bruto dobit

6.750

Bruto dobit po 1 investicija

1,50

Opširnije

Usluge smetaja u adaptiranim sobama prve kategorije

242. Usluge smetaja u adaptiranim sobama prve kategorije

Gradske sobe za iznajmljivanje daju se na koriscenje gostima cele godine. Gostima sobe sluze pre svega za nocenje u toku 1 do 3 dana. Vlasnik sobe se stara o ciscenju soba i zameni posteljina u propisanim vre­menskim razmacima, zavisno od kategorije sobe. Izabrani primer odnosi se na dvokrevetnu sobu s kupatilom, sa opremom prve kategorije (****), s parkiralistem u blizini, koja se godisnje iznajmljuje 200 dana. Adaptira se deo postojeceg stana, pa su troskovi investicija srazmerno niski. Program zavisi od ekonomske stabilnosti u regiji i poreske politike. Prednost imaju veliki gradovi, poslovna i urbana sredista. Mikrolokacija zavisi od blizine poslovnih sadrzaja, javnih parkiralista i ekskluzivnosti gradskih sredina.

Osnovni podaci o biznis planu

Velicina prostora

17 m2 neto povrsine

Broj radnika

vlasnik (spremacica)

Ulaganje kapitala

4.000 (adaptacija 60% oprema 30%, ostalo 10%)

Period izvrsenja

2 do 3 meseca

Rok povratka kapitala

1 godina

Godisnja bruto dobit

5.750

Bruto dobit po 1 investicija

1,44

Opširnije
Adaptirani hotel tre?e kategorije PDF Štampa El. pošta
Napisao Administrator   
petak, 03 februar 2012 08:19

251. Adaptirani hotel tre?e kategorije

Kao primer je uzet hotel visoke B kategorije (***) s :elogodisnjim poslovanjem, koji je adaptiran. Hotel ima 55 dvokrevetnih soba, s kupatilima, odnosno 110 kreveta. Uz ostale sadrzaje notel raspolaze sa 260 -estoranskih mesta. Godisnje iskoriscenje kapaciteta znosi 80%. Pretpostavka za proveru programa je sme-staj hotela na obali, pozeljno u manjem turistickom mesni s poznatim imidzom. Mesto ili okolina treba da budu turisticki atraktivni i van glavne sezone. Osim jpste drzavne i politicke situacije, kao kriticni elementi pojavljuju se sposobnost preduzetnika, kvalitet zaposlenog osoblja, asortiman i kvalitet usluga i uspesnost promotivnih aktivnosti.

Osnovni podaci o biznis planu

Velicina prostora

1.500 m2 - adaptacija postojeceg objekta

Broj radnika

24 stalna (20 KV, 4 NKV), 2 sezonska

Ulaganje kapitala

500.000 (adaptacija 70%, oprema 21%, ostalo 9%)

Period izvrsenja

6 do 8 meseci

Rok povratka kapitala

2 godine i 1 mesec

Godisnja bruto dobit

443.000

Bruto dobit po 1 investicija

0,87

Poslednje ažurirano petak, 03 februar 2012 08:19
 
advert


KURSNA LISTA

O nama

Dana 12.12.2011.god. Optinsko ve?e je donelo saglasnost o izmeni i dopuni Pravilnika o unutranjem ure?enju i sistematizaciji radnih mesta u Optinskoj upravi optine Doljevac... Dalje

Kontakt

Broj telefona: 018/4-810-054

E-mail: klerdoljevac@gmail.com

Home BIZNIS PLANOVI Turizam i ugostiteljstvo
Copyright © 2019. www.opstinadoljevac.rs/kler.